Başta Elektromanyetik Uyumluluk (EMC) testleri olmak üzere yüksek frekans ölçümleri özel odalarda uygulanmaktadır. Elektrikli ürünlerin test ve sertifikasyonları sırasında gerçekleştirilen bu testler elektromanyetik olarak sızdırmaz odalarda uygulanmaktadır. Yankısız/Yansımasız Oda ya da Anechoic Chamber olarak isimlendirilen bu odalar laboratuvarın en önemli test odalarındandır. Test odası metal duvarlar ve ferromanyetik malzemeler ile kaplanarak dış ortam ile elektromanyetik olarak izole edilir.

Anechoic chamberlar test edilecek ürünlerin özelliklerine ve uygulanacak test standartlarına göre tasarlanır. Uygun ölçülerle ve mevcut test ekipmanlarına uygun şekilde tasarlanan anechoic chamber ve kontrol odası anten, RF ve EMC testlerinin standartlara uygun şekilde yapılmasını sağlar.

Fully Anechoic Chamber (FAC), Semi Anechoic Chamber (SAC), Antenna Chamber gibi birçok yankısız odanın kurulumlarıyla ilgili anahtar teslim çözümler üretiyoruz. Birlikte çalıştığımız partnerlerimiz ile hem Türkiye’de hem de Türkiye dışında anechoic chamberların tasarımı, üretimi, tedariği, kurulumu, validasyonu ile ilgili hizmetler sunuyoruz. Kurulacak olan anechoic chamber içinde ve dışında kullanılması gereken test ekipmanları ve sistemlerini de dahil ederek anahtar teslim çözümler üretebiliyoruz. Anechoic Chamber’ların tasarımı ve üretimi konusunda uzun yıllardır bu alanda birikimi olan Diamond Microwave Limited (Kanada) firması ile çalışıyoruz. Anechoic Chamber kurulum ekiplerimiz Türkiye’de olduğu gibi dünyanın birçok yerinde anechoic chamber kurulum deneyimi olmuş uzmanlardan oluşmaktadır.

CISPR 25 Anechoic Chamber (Otomotiv sektöründeki elektronik komponentlerin EMC testleri için)

Hangi sektörler için Anechoic Chamber kurulumları yapıyoruz?

  • Askeri / Savunma Sanayii
  • Medikal
  • Tüketici Elektroniği
  • Elektrikli/Elektronik Cihazlar
  • Makine
  • Otomotiv
  • Kablosuz Haberleşme Teknolojileri

H

Anechoic Chamber’a ihtiyacınız mı var? Bizden fiyat teklifi alın: