Conducted Emission (İletim Yolu ile Yayılım) testleri birçok elektronik ürüne uygulanmaktadır. Birçok ürün için conducted emission testleri 150kHz – 30MHz frekans aralığında ölçülür ve ölçülen değerler uygulanan standartta belirtilen limitlerle karşılaştırılarak Geçti/Kaldı değerlendirmesi yapılır.

Test edilen ürünün (EUT) besleme hatlarından şebekeye yaydığı istenmeyen RF sinyallerin ölçüldüğü conducted emission testleri için uygun test düzeneği hazırlanır. Aşağıdaki conducted emission test düzeneğinde görüldüğü gibi, ölçüm sisteminde EMI Receiver (EMC Analyser), LISN (Line Impedance Stabilization Network), Pre-amplifier, Pre-selector (hassas ölçümler için) ve uygun yazılım (Software) yer alır.

Test düzeneğinde kullanılan test cihazlarının uygunluğu, EMC test cihazlarının parametrelerini tanımlayan CISPR 16 standardına uygunluğu ile anlaşılır.

CISPR 32/EN 55032, CISPR 14-1/EN 55014-1, ETSI EN 301 489-1 gibi birçok EMC test standardına göre Conducted Emission testlerini yukarıdaki test düzeneğini oluşturarak kendiniz uygulayabilirsiniz. İster bağımsız bir test laboratuvarı olun, ister ürün tasarımı yapan bir firma olun, isterse üretici olun conducted emission testleriyle ilgili ihtiyaçlarınızı sunacağımız kullanım kolaylığı olan test cihazlarıyla ve ücretsiz teknik destekle karşılayabilirsiniz.

Türkiye distribütörü olduğumuz Laplace Instruments ile birlikte Conducted Emission test düzeneğindeki tüm cihazları ve yazılımı sistem olarak sizlere ulaştırıyoruz.

Conducted Emission Test Düzeneğindeki Cihazlara mı ihtiyacınız var?

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın