FCC Onayı, elektrikli, elektronik ürünler için FCC regülasyonlarına uygunluğunu ifade eder. ABD’nin resmi kuruluşu olan FCC tarafından yayımlanmış direktif, regülasyon ve standartlara göre ürünler değerlendirilir, test edilir veya incelendikten sonra uygun ürün dokümanları, test raporları ve deklarasyonlar ile FCC onay süreci tamamlanır.

FCC’ye uygun olmayan ürünlerin üreticilerine, ithalatçılarına veya distribütörlerine gerekli cezai işlemler FCC tarafından uygulanır. Para cezası, ilgili firmanın ve ürünlerinin yayımlanması veya ileri derece ihlallerde hapis cezası gibi cezalar uygulanabilmektedir.

ABD pazarında ürünlerinizi FCC işaretlemesi için gerekli test ve onay süreçlerine ihtiyacınız olması durumunda firmamızın hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Türkiye ve ABD’deki ekiplerimiz ürününüze uygulanması gereken prosedürleri belirledikten sonra fiyat teklifimizi sunacağız. Uygun bulmanız durumunda test edilecek numuneyi sizden teslim alarak FCC testlerini akredite olarak uygulayacağız.

FCC işaretlemesi yapılan ürünlerinizi Amerika Birleşik Devletleri (ABD) pazarında pazarlayabilir, yeni müşterilerinize rahatlıkla satabilirsiniz. ABD’ye ek olarak Kanada pazarı için de aynı ürünlerinizi pazarlamak için bizden bilgi alabilirsiniz. FCC onayına benzer şekilde Kanada pazarı için gerekli ürün onaylarını da aynı anda alabilirsiniz.

  • FCC