Medikal Cihazlara EMC Testi

Medikal Cihazların Hayatımızdaki Önemi

Günümüzde tıpta kullanılan medikal cihazların geldiği önem çokça görülmektedir. Ultrason, manyetik rezonans, dişçi koltuğu, radyolojik yöntemler gibi vücudumuzun içerisinde oluşan hastalıkları en ince ayrıntısına kadar görüp teşhis etmek mümkündür. Tıpta kullanılan medikal cihazlara da uygulanması gereken EMC Testleri bulunmaktadır, bu testlerin doğruluğu ve yapılışı oldukça önemlidir. Standart, test kapsamı gibi kısımların yanlış uygulanması durumunda herhangi bir aksaklık oluştuğu zaman insan sağlığı oldukça büyük tehlike altına girmektedir.

Medikal Cihazlar için CE İşaretinin Önemi

CE işareti medikal cihazların rahatça avrupa dolaşması için büyük önem taşımaktadır. Bu tür medikal ürünlerin EMC Testleri yapılıp CE İşareti taşıması sağlık, güvenlik, çevre ve tüketicinin korunması gibi önemli faktörleri meydana getirmektedir.

Medikal Cihazlara CE İşareti almak için

Ege Test Center uzman ekipleri ile birlikte sizlerin medikal cihazlarına akredite kapsamda EMC Testleri uygulamaktadır ve raporlama aşamasında da yanınızda olmaktadır.Medikal cihazınıza akredite kapsamda EMC Test hizmeti almak için marketing@egetestcenter.com adresine mail atabilir ya da https://www.egetestcenter.com/online-basvuru/ adresine girip formu doldurarak bizlere ulaşabilirsiniz.