Ege Test Center 3 Mart 2016 tarihinde İzmir Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nde iki Elektrik-Elektronik Mühendisi tarafından kurulmuştur. Ege Test Center, yeni ürün tasarlayan veya ürünlerini geliştirmek isteyen kuruluşların test ve belgelendirme gereksinimleri ile tasarım doğrulama süreçlerindeki test veya Ar-Ge ihtiyaçlarına yönelik hizmetler sunmaktadır.

Elektrikli, elektronik ürünlerin başta CE işaretlemesi olmak üzere diğer uluslararası ürün sertifikasyonları ve işaretlemeleri için gerekli olan test, laboratuvar, danışmanlık ve eğitim hizmetlerini sunan Ege Test Center, üreticilere ürünlerinin teknik mevzuatlara uygun olmasını sağlamaktadır. Bu sayede, ihracat yapmak isteyen üreticilere de gerekli teknik işlemler konusunda bilgilendirmektedir.

Ürün belgelendirmenin amacı, bir ürünün ulusal ya da uluslararası normlara göre uygunluğunun beyanıdır. Bu beyan gerekli testlerin tarafsız kurum ya da firmalarla yapılması durumunda daha kabul edilebilir olmaktadır. Ege Test Center bir ürünün piyasada dolaşımı öncesi sahip olması gereken onaylar konusunda yapılacak işlemlerden muayene ve test işlemleriyle ilgili hizmetler vermektedir. Söz konusu belgelendirme CE işaretlemesine yönelik olduğunda özellikle LVD, EMC, RED, MDD ve RoHS yönetmeliklerine göre testleri uygulamaktadır, ilgili standartlara uygun şekilde test raporları hazırlayarak üreticinin yasal zorunluluk ihtiyacını karşılamaktadır.

Ege Test Center, CE işaretlemesi dışındaki onaylarda (Otomotiv sektöründeki ürünlere yönelik E-işaretlemesi ya da ECE R10 testleri, Kuzey Amerika’ya ihraç edilecek ürünlere yönelik FCC, CSA/UL işaretlemeleri ve diğer ülkelerdeki teknik ihtiyaçların karşılanmasına yönelik) da üreticilere muayene, test ve sertifikasyon hizmetleri sunmaktadır.

Ege Test Center, ulusal ve uluslararası test kuruluşlarıyla da iş birliği yaparak, müşterilerinin ihtiyaçlarına yönelik en uygun çözümleri üretmektedir. Ege Test Center, kapsamındaki hizmetler doğrultusunda ortak proje ve işbirliklerine açıktır.

Kuruluşundan bugüne (Mart 2020) kadar 250’den fazla müşterisine hizmet sunan Ege Test Center, ürün testleri ve sertifikasyonları ile test cihazları ve laboratuvar altyapılarında müşterilerinin ihtiyaçlarına yönelik çözümler üretmeye devam etmektedir.

Ege Test Center, Mart 2020’den itibaren Testups Turkey markası ile hizmetlerini sunmaya devam edecektir. Kuruluş tarihimizden itibaren kullanmakta olduğumuz firma ünvanımız Egetest Center Elektrik Elektronik Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi devam etmektedir.

Üyesi Olduğumuz Kuruluşlar

Destekleyen Kuruluşlar

İş/Çözüm Ortaklarımız/Partnerlerimiz

Diamond Microwave Chambers (Kanada)

Com-Power (ABD)

Laplace Instruments (Birleşik Krallık / İngiltere) 

SteppIR (ABD) 

Lumiloop (Almanya) 

Diğer Bilgilerimiz

Cari ve banka hesap bilgilerimize ulaşmak için lütfen tıklayınız. 

 Kayıtlı Elektronik Posta (KEP) adresimiz: egetestcenter(at)hs03.kep.tr (Sadece KEP yazışmaları içindir, iletişim amaçlı değildir)