Ege Test Center 3 Mart 2016 tarihinde İzmir Teknoloji Geliştirme Bölgesi (İZTEKGEB)’nde iki Elektrik-Elektronik Mühendisi tarafından kurulmuştur. Ege Test Center, Elektriksel Güvenlik (LVD) ve Elektromanyetik Uyumluluk (EMC) Test Laboratuvar altyapıları ile, yeni ürün tasarlayan veya ürünlerini geliştirmek isteyen firmaların test ve belgelendirme gereksinimleri ile tasarım doğrulama süreçlerindeki test veya Ar-Ge ihtiyaçlarına yönelik hizmetler sunmaktadır.

Başta CE işaretlemesi olmak üzere tüm ürün belgelendirme faaliyetleri için gerekli olan test, laboratuvar, danışmanlık ve eğitim hizmetlerini sunan Ege Test Center, üreticilere ürünlerinin teknik mevzuatlara uygun olmasını sağlamaktadır. Bu sayede, ihracat yapmak isteyen üreticilerimizi de gerekli teknik işlemler konusunda bilgilendirmektedir.

Ürün belgelendirmenin amacı, bir ürünün ulusal ya da uluslararası normlara göre uygunluğunun beyanıdır. Bu beyan gerekli testlerin tarafsız kurum ya da firmalarla yapılması durumunda daha kabul edilebilir olmaktadır. Ege Test Center bir ürünün piyasada dolaşımı öncesi sahip olması gereken onaylar konusunda yapılacak işlemlerden muayene ve test işlemlerini gerçekleştirmektedir. Söz konusu belgelendirme CE işaretlemesine yönelik olduğunda özellikle LVD, EMC, RED, MDD ve RoHS  yönetmeliklerine göre testleri uygulamaktadır, ilgili standartlara uygun şekilde test raporları hazırlayarak üreticinin yasal zorunluluk ihtiyacını karşılamaktadır.

Ege Test Center, CE işaretlemesi dışındaki onaylarda (Otomotiv sektöründeki ürünlere yönelik E-işaretlemesi ya da ECE R10 testleri, Kuzey Amerika’ya ihraç edilecek ürünlere yönelik CSA/UL işaretlemesi ve diğer ülkelerdeki teknik ihtiyaçların karşılanmasına yönelik) da üreticilere muayene, test ve sertifikasyon hizmetleri sunmaktadır.

Ege Test Center, aynı zamanda, başta üniversite öğrencileri, akademisyenler ve sanayiciler ile olmak üzere, kapsamındaki hizmetler doğrultusunda ortak proje ve işbirliklerine açıktır.

Kuruluş tarihinden bugüne (Ocak 2019) kadar 150’den fazla müşterisine hizmet sunan Ege Test Center, ürün testleri ve sertifikasyonları ile test cihazları ve laboratuvar altyapılarında müşterilerinin ihtiyaçlarına yönelik çözümler üretmeye devam etmektedir.

Ege Test Center’a ait cari ve banka hesap bilgilerine ulaşmak için lütfen tıklayınız. 

Ege Test Center’dan hizmet alan müşterilerimiz Ege Test Center Müşteri Memnuniyet Anketini doldurarak hizmet kalitemizin artmasına katkıda bulunabilir.

Ege Test Center Kayıtlı Elektronik Posta (KEP) adresi: egetestcenter(at)hs03.kep.tr