Testups Türkiye (Egetest Center Elektrik Elektronik Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi) 3 Mart 2016 tarihinde İzmir Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nde iki Elektrik-Elektronik Mühendisi tarafından kurulmuştur. Testups Türkiye yeni ürün tasarlayan veya ürünlerini geliştirmek isteyen kuruluşların test ve belgelendirme gereksinimleri ile tasarım doğrulama süreçlerindeki test veya Ar-Ge ihtiyaçlarına yönelik hizmetler sunmaktadır.

Elektrikli, elektronik ürünlerin başta CE işaretlemesi olmak üzere diğer uluslararası ürün sertifikasyonları ve işaretlemeleri için gerekli olan test, laboratuvar, laboratuvar ekipmanları tedariği, laboratuvar kurulumu, test ekipmanları ve sistemleri tedariği, danışmanlık ve eğitim hizmetlerini sunan Testups Türkiye, tasarımcı ve üreticilere ürünlerinin teknik mevzuatlara uygun olmasını sağlamaktadır. Bu sayede, ürünlerini piyasaya sunmak isteyen tasarımcı ve üreticilere teknik destek sağlamaktadır.

Ürün belgelendirmenin amacı, bir ürünün ulusal ya da uluslararası normlara göre uygunluğunun beyanıdır. Bu beyan gerekli testlerin tarafsız kurum ya da firmalarla yapılması durumunda daha kabul edilebilir olmaktadır. Testups Türkiye bir ürünün piyasada dolaşımı öncesi sahip olması gereken onaylar konusunda yapılacak işlemlerden muayene ve test işlemleriyle ilgili hizmetler vermektedir. Söz konusu belgelendirme CE işaretlemesine yönelik olduğunda özellikle LVD, EMC, RED, MDD, RoHS ve ATEX yönetmeliklerine göre testleri uygulamaktadır, ilgili standartlara uygun şekilde test raporları hazırlayarak üreticinin yasal zorunluluk ihtiyacını karşılamaktadır.

Testups Türkiye, CE işaretlemesi dışındaki onaylarda (Otomotiv sektöründeki ürünlere yönelik E-işaretlemesi ya da ECE R10 testleri, Kuzey Amerika’ya ihraç edilecek ürünlere yönelik FCC, CSA/UL işaretlemeleri ve diğer ülkelerdeki teknik ihtiyaçların karşılanmasına yönelik) da üreticilere muayene, test ve sertifikasyon hizmetleri sunmaktadır. Testups Türkiye, ulusal ve uluslararası test kuruluşlarıyla da iş birliği yaparak, müşterilerinin ihtiyaçlarına yönelik en uygun çözümleri üretmektedir.

Testups Türkiye, EMC, RF, Mikrodalga test odaları, test sistemleri, ekipmanları, yazılımları ile anahtar teslim çözümler çözümler sunmaktadır. Test ekipmanları, sistemleri ve odaları ile ilgili ithalat, tedarik, kurulum, eğitim ve kalibrasyon hizmetleri sunar. Temsilcisi olduğu cihaz ve test kabini üreticileri ile anahtar teslim çözümler sunarak özel ve kamu sektöründeki faaliyet gösteren kuruluşlara test ve laboratuvar altyapısı sağlamaktadır. Aselsan, TAI, THY, TSE, Arçelik gibi Türkiye’nin önde gelen kuruluşlarına laboratuvar ekipmanları tedarik eden Testups Türkiye, elektronik sektöründe faaliyet gösteren tüm kuruluşlara yönelik ürün ve hizmetler sunmaktadır.

Testups Türkiye, mevcut Anechoic Chamber’lar (Yankısız Odalar) için kurulum, söküm, tadilat, yenileme ve yer değiştirme hizmetleri de vermektedir. Yer değiştirme veya yenileme sırasında gerekli olan RF absorber, ferit, metalik panel, aydınlatma sistemi, görüntüleme sistemi, turntable, antenna mast ve test sistemleri gibi gereksinimleri de tedarik ederek anahtar teslim çözümler üretir.

Kuruluşundan bugüne kadar 400’den fazla müşterisine hizmet sunan Testups Türkiye, ürün testleri ve sertifikasyonları ile test cihazları ve laboratuvar altyapılarında müşterilerinin ihtiyaçlarına yönelik çözümler üretmeye devam etmektedir.

Egetest Center Elektrik Elektronik Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, Mart 2020’den itibaren Testups Türkiye markası ile hizmetlerini sunmaya devam etmektedir. Şirket, Türkiye’de ve yurt dışında yerleşik test ve sertifikasyon hizmeti veren laboratuvarlar ile işbirliği yapar. Testups Türkiye, yurt dışında yerleşik test sistemi ve odası üreticilerinin Türkiye temsilciliklerini ya da distribütörlüklerini yürütür. Testups Macaristan, İrlanda ve ABD’de de faaliyet göstermektedir.

Üyesi Olduğumuz Kuruluşlar

Destekleyen Kuruluşlar

Şirket Yetkilisi

Yusuf Ulaş KABUKÇU (Elektrik-Elektronik Mühendisi & Müdür)

İş/Çözüm Ortaklarımız/Partnerlerimiz

Com-Power (ABD)

Laplace Instruments (Birleşik Krallık / İngiltere) 

Vectawave (Birleşik Krallık / İngiltere) 

Diamond Microwave Chambers (Kanada) 

Schlöder (Almanya) 

Lumiloop (Almanya)

Siglent Technologies (Çin)

EMTEX CST (Malezya)

RFTL, Széchenyi István University (Macaristan)

Ege Test European (Macaristan)

Testups Ireland Limited (İrlanda)

Diğer Bilgilerimiz

Cari ve banka hesap bilgilerimize ulaşmak için lütfen tıklayınız.