AT-812 Anten Tripodu

Genel özellikler ve yapısı

 • Yansıtıcı Olmayan Ahşap ve Naylon yapı
 • 0,8’den 1,2 metreye kadar kolay ayarlanabilir yükseklik
 • İsteğe bağlı taşıma çantası mevcuttur
 • Üç yıl garantilidir
 • Anten dahil değildir
AT-812 katlanabilir tripod, yüksek kaliteli ahşap ve naylon malzeme ile dizayn edilmiştir. Son derece yansıtıcı değildir ve büyük antenler için bile stabilite sağlar. Hem iç hem de dış EMI testi için kullanılabilir. Antenin yüksekliği, naylon merkez çubuk kullanılarak kolayca ayarlanabilir. Tüm Com-Power antenlerini ve diğer birçok marka antenini kapsayan çeşitli montaj aksesuarları ile birlikte gelir. ATTS-812, bazı antenleri doğrudan monte etmek ve diğer aksesuarları monte etmek için Naylon merkez çubuğa bağlanan üst destekdir. Taban naylon parçası da 1,5 metreye kadar yükseklik elde etmek için ayarlanabilir.

AT-812 Anten Tripodun Desteklediği Antenler

Model numarası.Anten Yüksekliği AralığıİnşaatAnten Modelleri İçin
AT-8120,8 – 1,2 metreAhşap ve naylonAL-100, ALP-100, ALC-100, AC-220, AH-8055, AL-130, AH-118, AHA-118, AH-640, AH-826, AH-840, AHA-840, AB- 900A, ABF-900, ABM-6000, AD-100
AT-2200,6 – 1,3 metreNaylonAH-220, AM-741, AL-130

İletişim ve satın alma;

Ege Test Center olarak sizlere EMC Testlerinde olduğu kadar EMC Testleri için ekipmanlarda da destek olmaktayız. Her laboratuvarda olması gereken EMC Anten Tripodu için bizimle iletişime geçerek çok uygun fırsatlar ile satın alabilirsiniz. Detaylı iletişim ve bilgi almak için marketing@egetestcenter.com adresine mail atabilir ya da https://www.egetestcenter.com/online-basvuru/ adresindeki formu doldurarak bizlere ulaşabilirsiniz

TTW-600 EMC Test Dönermasa

TTW-600 motorlu ahşap döner tabla, ticari EMC testi sırasında test edilen ekipmanı (EUT) döndürmek için zeminden dairesel hareketler ile istediğinizi karşılamaktadır.

 • Döner tabla, masaüstü veya yer tipi ekipmanları taşıyabilir ve döndürebilir.
 • Ekipman, EUT’nin maksimum elektromanyetik paraziti yayan konumunu veya açısını tanımlamak için döndürülür.
 • Döner masa, uzaktan kumanda düğmesini kullanarak saat yönünde veya saatin ters yönünde döndürülebilir.
 • Dönüş hareketi, motor ve dişli redüksiyon hareketlerinden oluşur.
 • Masa üstü, nem emilimini önlemek için Formica ile lamine edilmiş ahşap kullanılarak yapılmıştır.
 • Herhangi bir isteğe bağlı rampa, ağır ekipmanları döner tablaya yüklemek için döner tabla ile satın alınabilir.

Teknik Özellikleri;

Masa AdıTTW-600
Masa çapı6 ayak (1.8 metre)
Masa yüksekliği9 inç (23 cm)
Yük katsayısı1000 lbs. (455 kg)
Pikap RPM1.4
Güç115 VAC, 60 Hz
Uzaktan kumanda anahtarıGeri Tambur
Uzatma kablosu9,8 fit (3 metre)
Masa ağırlığı172 lbs (78 kg)

İletişim ve satın alma;

Ege Test Center olarak sizlere EMC Testlerinde olduğu kadar EMC Testleri için ekipmanlarda da destek olmaktayız. Her laboratuvarda olması gereken Turntable’ı bizimle iletişime geçerek çok uygun fırsatlar ile satın alabilirsiniz. Detaylı iletişim ve bilgi almak için marketing@egetestcenter.com adresine mail atabilir ya da https://www.egetestcenter.com/online-basvuru/ adresindeki formu doldurarak bizlere ulaşabilirsiniz.

DRH110 Double Ridged Horn Anteni

14-110GHz aralığında çalışan horn antene ihtiyacınız olması durumunda RF Spin tarafından üretilen DRH110 model Double Ridged Horn Anteni inceleyebilirsiniz.RF Spin’in Türkiye temsilcisi olarak sizlere DRH110 ve daha bir çok EMC ekipmanı için yardımcı olmaktayız.

 • Frekans Aralığı: 14 GHz – 110 GHz
 • VSWR (max.): < 2
 • Empedans: 50 Ω
 • Bağlantı: 1.0 mm female,
 • Güç (CW / Pulse): 4 W / 8 W 
 • Genişlik: 18.6 mm 
 • Derinlik: 31.9 mm 
 • Uzunluk: 15.7 mm 
 • Ağırlık: 22 g

DRH110 için veri akışı: http://www.rfspin.cz/uploads/files/b1463899b09a0ed7caa3e56e65d72edb97ef20d4/drh110-datasheet.pdf

İletişim ve Satın alma için

Türkiye temsilcisi olduğumuz RF Spin’in DRH110 model horn anten ve diğer antenleri ile ilgili soru ve taleplerinizi online başvuru formumuzla bize iletebilirsiniz: https://www.egetestcenter.com/online-basvuru/

Elektromanyetik Uyumluluk Test Laboratuvarı Kurulumu

Elektromanyetik Uyumluluk (EMC) test laboratuvarına sahip olmak kurum ya da kuruluşların ihtiyaçlarını karşılayan Ege Test Center, bu alanda İngiltere firması olan Global EMC UK ile birlikte çalışmaktadır. Global EMC UK firmasının Türkiye temsilcisi olan Ege Test Center ile ihtiyacınız olan anechoic chamber (yankısız oda), screened room (ekranlı oda), Faraday Cage (Faraday Kafesi), absorber (emici), ferit, yüksek gerilim laboratuvar, TEMPEST odası, askeri test odalarına sahip olabilirsiniz. Birçok ülkede EMC test odaları kuran uzman Global EMC UK kadrosuyla laboratuvar ihtiyaçlarınıza en uygun çözümleri sunmaktadır.

Global EMC UK standı (EMV 2019 Fuarı, Almanya)

Elektrikli ya da elektronik ürünlerin en önemli testlerinden olan EMC testlerinin yapıldığı özel odaların bulunduğu laboratuvarların kurulumu uzmanlık, deneyim ve mühendislik gerektirmektedir. Elektromanyetik Uyumluluk Test Laboratuvarı kurulumu ve kurulum sonrasında test odalarının validasyon ve doğrulamaları ile ilgili ölçüm hizmetleri de sunan Ege Test Center ve Global EMC, uluslararası standartlara uygun şekilde kurulumlar yapmaktadır.

Global EMC’nin sunduğu tüm çözümler için buraya tıklayınız: https://www.globalemc.co.uk/

Elektromanyetik Uyumluluk Test Laboratuvarı Kurulumu ile ilgili soru ve taleplerinizi bize iletebileceğiniz online başvuru sayfamız: https://www.egetestcenter.com/online-basvuru/ 

ce belgesi

CE Belgesi Onay Süreci ve Maliyeti

CE işareti ile tanımlanan standartlara uygunluk

Üretim amacına uygun kullanılması durumunda, ürünün insan sağlığına ve doğasına zarar vermeyeceğini belirten CE işareti aynı ortamda kullanılan diğer ürünler, ekipman ve cihazlar ile uyumlu çalışacağını göstermektedir. Avrupa Birliği tarafından satış için ön koşul olarak, CE işaretlemesi tarafından tanımlanan standartlara uyulması istenmektedir ve Avrupa Birliği uyum süreci devam etmektedir. CE belgesi ile tanımlanan bu standartlar ülkemizdeki imalatçı firmalarla yakından ilgilidir. . CE sertifikası almak için neyin gerekli olduğu konusunda araştırma yapan şirketlerin yalnızca Avrupa Birliği’ne ihracat yapmak isteyen işletmeler olduğu düşünülse de, ülkemizde özel veya kamu ihalelerinde bile ürünlerin CE işaretine sahip olması tercih edilmektedir.

Şirketlerin tasarım aşamasından CE belgesi almanın maliyeti

İnsan sağlığı ve doğa dostu kullanım, hayati olarak kabul edilebilir asgari güvenlik ve uygunluk seviyesini belirleyen CE işaretleme standardına uymama gibi hayati konularda piyasaya sunulması amaçlanan ürün; bu, ürünün kullanım için güvenli olmadığı ve bu nedenle satılmasına izin verilmediği anlamına gelir. Şirketlerin tasarım aşamasından CE belgesi almanın maliyetine ilişkin hesaplamalarda üretimden sonra yapılacak uygulamaların sonuçlarına göre strateji geliştirmek yerine, ihtiyaçlarının karşılanması için planlarını en başından hazırlamak en iyisi olacaktır. . Başvurunun sonucuna göre tutum sergilemesi durumunda CE belgesini almanın maliyeti ve beklenen onay alınmazsa, ürünün maliyeti çok daha yüksek olacaktır,

CE belgelendirme ve mevzuat

Zaman kaybını önlemenin yanı sıra firmamız üretim sürecini sıfırdan başlamanın yol açtığı yüksek maliyetlerden kurtulmak için danışmanlık hizmeti vermektedir. CE sertifikası ve mevzuatı almak için neyin gerekli olduğu konusunda rehberlik sağlamanın yanı sıra, LVD ve EMC gibi ürünlerin özelliklerini belirlemek için laboratuvar testleri de yapar. Uzman ekibimiz, uygulamanın ilk aşamasından itibaren tüm süreçler hakkında sizi bilgilendirecek, Laboratuvardaki bilimsel testlerin sonuçlarını ve gerekli testlerin sonuçlarını eşzamanlı olarak paylaşarak onay sürecinin ilerleyişi hakkında bilgi sahibi olmanızı sağlar. sen.

İletişim ve detaylı bilgi için

Ege Test Merkezi uzman ekipleriyle çalıştığınızda, CE Sertifikası Onay Süreci ve Maliyeti hakkında Detaylı bilgi ve iletişim için, marketing@egetestcenter.com adresine e-posta gönderebilir veya https://www.egetestcenter.com/online-basvuru/ adresindeki formu doldurarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Detectus RSE Serisi

Görsel Gürültü Tespiti

Patentli EMC tarayıcı, PCB’lerden, bileşenlerden, kablolardan ve ürünlerden kaynaklanan emisyonları ölçer. 

XYZ robotu, yakın alan probuna sahip bir spektrum analizörü ve özel yazılım ve GPIB kartlı standart bir PC veya spektrum analizörü ile iletişim kurmak gibi özellikleri vardır. Ölçüm sırasında yakın alan probu robot tarafından test nesnesinin üzerindeki bir ölçüm noktaları ızgarasına taşınır. Her ölçüm noktasında probun konumu ve emisyon yoğunluğunun değeri bilgisayarda saklanır. Ölçümden sonra sonuçlar farklı rapor türlerinde belgelendirilebilir.

Amaç karşılaştırmalı ölçümler

EMC Tarayıcı sisteminin en kullanışlı özelliklerinden biridir, gerçekten nesnel karşılaştırmalı ölçümler yapmanıza olanak sağlamaktadır.

Aşağıda, karşılaştırmalı ölçümlerin bir örneğini görebilirsiniz. Altı ölçüm aynı test nesnesini ve aynı frekansı göstermektedir. Fark, bir IC’nin ayrışma kapasitörünün değeridir.

Çoklu tarama

MultiScan ölçümü, ölçülen geniş bant aralığı içindeki herhangi bir frekanstan alan grafikleri oluşturmanıza olanak sağlar. Bu güçlü özellik büyük bir gelişmedir ve muazzam miktarda bilgi verir. Ekran boşluğuna sağa bakıldığında, ekranın ana kısmı, sol üstteki grafikte seçilen frekansın alan grafiğini gösterir.

Sol üstteki grafik biriken izi gösterir (tüm ölçüm noktalarının maksimum tutma spektrumu).

Sağ üstteki grafik, alan grafiği üzerinde kullanıcı tarafından seçilebilen bir noktadan geniş bant spektrumlarını gösterir.

3B yüzey modellerini içe aktarın

Artık 3D yüzey modellerini STL dosya biçiminde içe aktarabilir ve yüzeyi sabit bir mesafeden takip eden ölçüm noktaları oluşturabilirsiniz. 3B yüzey modelleri, 3 noktalı hizalama özelliğini kullanarak ölçüme kolayca hizalanabilir.

Yüksek Çözünürlüklü Isı Taraması

Tarayıcı sistemi ayrıca bir Isı Tarayıcı özelliği içerir.

Tarayıcı, sıcaklığı doğru ve ucuz bir şekilde ölçmeyi isteyen herkes için yüksek çözünürlüklü bir ölçüm sistemidir. Ölçümler, grafiksel olarak iki veya üç boyutlu görüntüler olarak sunulur.

Ege Test Center ve Detectus

Ege Test Center’ın yeni partnerlik anlaşması yaptığı Detectus firmasının ürünleri hakkında daha detaylı bilgiler için marketing@egetestcenter.com adresine mail atabilir ya da https://www.egetestcenter.com/online-basvuru/ adresine girerek formu doldurabilirsiniz.

 

AD-100 Yarım Dalga Ayarlı Dipol Anten Seti

Dipol anten seti AD-100, 30 MHz ila 1 GHz frekans aralığında çalışmak için tasarlanmış standart bir antendir. Bu dipoller ANSI C63.4 gereksinimlerine göre tasarlandı.
Anten seti dört balun, iki çift sabit uzunlukta eleman ve üç çift ayarlanabilir uzatma elemanından oluşur. Sabit uzunluklu elemanlar sarkmayı en aza indirecek şekilde, özellikle ayarlanmış dipolün oldukça uzun olduğu düşük frekanslarda tasarlanmıştır. Dipol anten, antenin her bir tarafındaki elementlerin uzunluğunu bu frekansın yarı dalga boyuna ayarlayarak (balun merkez çentiğinden ölçülür) belirtilen aralıktaki herhangi bir frekansa ayarlanabilir. Bu uzunluklar, bir araya getirilerek elde edilebilir. Tüm balunlar, sinyal giriş ve çıkışının BNC konnektörlerine sahiptir.
Anten, model AT-100 veya model AM-400 anten direği gibi bir tripod üzerine monte edilebilir.

Özellikler;

Frekans aralıklarıBalun 1:30 MHz ila 65 MHz
Balun 2:65 MHz ila 175 MHz
Balun 3:175 MHz ila 400 MHz
Balun 4:400 MHz ila 1000 MHz
Empedans50 Ω
Bağlayıcı TipiBNC dişi
Eleman uzunluğu montedk:6 inç
max:212 inç
Ağırlık8 lbs

Satın alma ve iletişim için

AD-100 Yarım Dalga Ayarlı Dipol Anten Seti’ni satın almak için marketing@egetestcenter.com adresine mail atabilir ya da https://www.egetestcenter.com/online-basvuru/ adresine girerek formu dolurabilirsiniz.

RF910 Ön Seçici

RF910 Hakkında bilgi

Şebeke tarafından yapılan EMC testleri sırasında karşılaşılan güçlü genişbant sinyalleri, spektrum bozulmalarının ve spektrum analizörlerinde yanlış sonuçlara yol açan kompresyonun yaygın bir nedenidir. Bu nedenle, CISPR16, ön seçicilerin kullanımını belirtir. Ön seçiciler, frekans içeriğini nispeten dar bantlara böler ve analizöre kadar bir anda yalnızca bir bant sağlar. Bant değişimi, analiz cihazı taraması ile senkronize edilir. Böylece, analizöre enerji girişi, nihai sonucu etkilemeden aşırı yük (sıkıştırma) problemlerinden kaçınılarak büyük ölçüde azaltılır.

Özellikleri ve performansı

Analizörün performansı böylece arttırılır ve genel sistem, CISPR16’nın gerektirdiği şekilde bir ölçüm alıcısına benzer. Geniş bant gürültüsüne neden olan tipik kaynaklar elektrik motorları, güç kontrolörleri, aydınlatma kontrolörleri ve endüstriyel tesislerdir.

Satın alma ve iletişim için

RF910 Ön Seçici’yi satın almak için marketing@egetestcenter.com adresina mail atabilir ya da https://www.egetestcenter.com/online-basvuru/ adresine girerek formu dolurabilirsiniz.

ANK-310 Anten Kiti

ANK-318, beş portatif anten kitinden biridir Com-Power tarafından sunulmaktadır. ANK-318 EMI yayılı emisyon testi için amaçlanmıştır ve 30 MHz ila 18 GHz aralığındaki paket içerisindeki üç antenden biridir; İçerisinde Biconical Anten 30 MHz ila 300 MHz,  300 MHz’den 1 GHz’e kadar olan Periyodik Anteni, ve 1 GHz’den 18 GHz’e kadar olan bir Korna Anteni içerisinde barındıran paket halinde gelmektedir.

Ek olarak bir PAM-103 ve bir PAM-118A geliştirmek ve  sistem duyarlılığı için  bu kite ön yükselticiler dahil edilmiştir.  İki Tarak Jeneratörler referans gürültüsünü önlemek için ek olarak verilmektedir. ANK-318 taşıma çantası yerinde testler için belirli bir depoya sahiptir ve sizlere büyük kolaylık sağlamaktadır bir kaza durumunda bozulma riskini en aza indirmek için her bir ürün için bölmeye sahiptir.

İçeriğinde neler bulunmakta?

• ABF-900 Biconical Anten
• ALC-100 Log Periodic Anten
• AH-118 Horn Anten
• PAM-103 Preamplifier
• PAM-118A Preamplifier
• PS-500 Near Field Probes
• CGO-520 Comb Jeneratör
• CGO-5100B Comb Jeneratör
• ACK-318 Kablo Kiti
• Kalibrasyon veri kalbosu

Satın alma ve iletişim için

ANK-310 Anten Kitini satın almak için marketing@egetestcenter.com adresina mail atabilir ya da https://www.egetestcenter.com/online-basvuru/ adresine girerek formu dolurabilirsiniz.

EMCoS – EMC Uzmanı Yazılımı

EMC Uzmanı yazılımı nedir?

Günümüz otomobilleri, yüzlerce mikroişlemci ve çok sayıda RF vericisi ve alıcısı içeren karmaşık elektronik sistemlerdir. EMC problemi ile sonuçlanabilecek tüm olası etkileşimleri takip etmek zorlu bir iştir. EMC Uzmanı, EMC verileriyle çalışmak için araçlar sağlayan uzman bir sistemdir. Uzman sistem aracı, tasarlanırken kablo demetini ve elektronik bileşenleri izleyebilir. EMC problemleri sunması muhtemel tasarım özelliklerini tanımlayabilir ve bu problemlerin büyüklüğünü tahmin edebilir. Bu şekilde, potansiyel duyarlılık, radyasyon, karşılıklı konuşma problemleri, ilk prototipler oluşturulup test edilmeden önce önlenebilir.Uzman sistem iki fikir üzerine kuruludur. İlk fikir, tıpkı aynı verilerde olduğu gibi – kurallara ve verilen verilere dayanarak yargılarda bulunan bir sistemi oluşturur İkinci etap ,rutinlerine ve hesaplama programlarına da erişebilen bir uzman gibi yargılanan bir sistem gerektirir. Uzman, tüm rutinleri ve programları tüm verilere uyguladığı ve EMC sorunlarını daha doğru algıladığı varsayılmaktadır.

Temel Uzman Sistem dili CLIPS hem çok esnek hem de hızlıdır. EMC Uzmanının sağladığı çok sayıda işlem kullanılarak doğrudan veri nesnelerinde güçlü hesaplamalar yapabilir. Emniyet kemeri üzerindeki elektriksel, mekanik veya ekonomik hesaplamalar dahil çok çeşitli matematiksel fonksiyonlar sayesinde hızlı ve verimli bir şekilde ön test yapabilir. Kural tanımı dili CLIPS kolayca öğrenilebilir.

İletişim ve Detaylı bilgi için

Ege Test Center uzman ekipleri ile beraber çalıştığınız zaman CE Belgelendirme’de hata payını ortadan kaldırmaktayız. Detaylı bilgi ve iletişim için marketing@egetestcenter.com adresine mail atabilir ya da https:www.egetestcenter.com/online-basvuru/ adresine girerek form doldurabilir ve bizlere ulaşabilirsiniz.