EMC Türkiye 2019

Her iki yılda bir düzenlenen Uluslararası Elektromanyetik Uyumluluk (EMC) Türkiye Konferansı bu yıl Gebze Teknik Üniversitesi’nde gerçekleştirilecektir. Etkinliğin web sitesini ziyaret ederek kaydınızı yaptırabilirsiniz: http://www.emcturkiye.org/

Prof.Dr.Levent Sevgi’nin başkanlığında düzenlenen EMC Türkiye 2019’da bu yıl farklı bir uygulama ile dinleyici olarak katılmak ve sergi alanlarını gezmek ücretsizdir. Ege Test Center olarak sponsor olduğumuz bu etkinliğe EMC (Elektromanyetik Uyumluluk) ile ilgilenen tüm tarafları davet ediyoruz. Sergi alanındaki standımızı ziyaret ederek EMC testleri ve test cihazları ile ilgili ayrıntılı bilgi alabilir, uzmanlarımızla görüşebilirsiniz.

EMC Türkiye 2019 konferansında Ege Test Center standını ziyaret edenlerden aşağıdaki formu doldurmalarını rica ediyoruz:

Bu konferansta, Haziran 2019’da ikinci baskısı yayımlanan ve Prof.Dr. Levent Sevgi tarafından kaleme alınan Tasarımdan Piyasaya Elektromanyetik Uyumluluk başlıklı kitap dağıtımı yapılacaktır. Ege Test Center olarak sponsor olduğumuz bu kitapla ilgili ayrıntılı bilgilere şu yazımızdan ulaşabilirsiniz: https://www.egetestcenter.com/tasarimdan-piyasaya-elektromanyetik-uyumluluk-emc-kitabi/ Aşağıdaki İstek Formu’nu doldurarak kitabı EMC Türkiye 2019’daki standımızdan temin edebilirsiniz. Konferansa katılamayanlar da aynı formu doldurarak kitaplarını adreslerine talep edebilirler.

Tasarımdan Piyasaya Elektromanyetik Uyumluluk (Levent Sevgi)

Haziran 2019’da ikinci baskısı yayımlanan, Prof.Dr. Levent Sevgi tarafından kaleme alınan Tasarımdan Piyasaya Elektromanyetik Uyumluluk başlıklı kitaba Ege Test Center olarak sponsor olduk. Elektromanyetik Uyumluluk (EMC) alanında az sayıdaki Türkçe kaynaktan biri olan bu kitaba sponsor olmanın sevincini yaşarken Prof.Dr. Levent Sevgi’ye bu eseri için bir kez daha teşekkür ediyoruz.

Tasarımdan Piyasaya Elektromanyetik Uyumluluk kitabının ikinci baskısı, ilk baskısında olduğu gibi, sponsorlar aracılığı ile basılmış ve sponsorlar aracılığı ile ilgilenenlere ulaştırılmaktadır. Bu EMC kitabının ikinci baskısı için sponsorlardan birisi de kuruluşumuz Ege Test Center olmuştur.

Sınırlı sayıda basılan bu kitabı temin etmek isteyenler 22-25 Eylül 2019 tarihlerinde düzenlenecek olan EMC Türkiye 2019‘yu ücretsiz ziyaret edebilirler. Bu değerli kitaptan elimizde sınırlı sayıda bulunduğu için bir kısmını EMC Türkiye 2019’da ücretsiz olarak dağıtacağız, bir kısmını da etkinliğe gelemeyecek olanlara kargo ile ulaştıracağız.

EMC kitabını temin etmek istiyorsanız aşağıdaki formu doldurmanızı rica ediyoruz. EMC Türkiye 2019’a katılacak olanlar formu doldurarak şimdiden kitaplarını ayırtabilir ve etkinlik tarihlerinde standımızı ziyaret ederek ücretsiz teslim alabilirler. EMC Türkiye 2019 konferansına katılamayacak olanlar ise adres bilgilerini de girerek ücretli şekilde kitabı temin edebilirler. Online ödeme linki aşağıdaki formu doldurduktan sonra email adresinize iletilecektir.

ABD’de Medikal Cihazlar için Yasal Düzenleme Nedir?

ABD’de medikal cihazlar FDA (Food and Drug Administration) kuruluşu tarafından denetlenir.

FDA’nın tıbbi cihazlarla ilgili bilgileri ABD’de pazarlanmasına izin verilmeden önce gözden geçirmek için kullandığı çeşitli işlemler vardır:

Premarket Bildirimi [510 (k)] – cihazın, pazarlanmadan önce üç cihaz sınıflandırmalarından birine zaten yerleştirilmiş bir cihaza büyük ölçüde eşdeğer olduğunu göstermek için gereken bildirimdir.

Premarket Onayı (PMA) – Kullanıldığında cihazın güvenli ve etkili olduğunu göstermek için gereken onay başvurusudur. En katı cihaz pazarlama uygulaması türüdür ve Sınıf III cihazlar için gereklidir.

İnsani Yardım Cihaz Muafiyeti (HDE) – İnsani Kullanım Cihazı (HUD) için bir onay başvurusudur. Bir HUD, hastaları Amerika Birleşik Devletleri’nde yılda 8.000’den fazla kişiyi etkilemeyen bir hastalığın veya durumun tedavisinde veya tanısında kullanılması amaçlanan tıbbi bir cihazdır.

ABD’ye ihraç etmek istediğiniz medikal cihazlarınızın FDA onaylarını almak için Ege Test Center ile iletişime geçebilirsiniz, medikal cihaz uzmanlarımız FDA onay süreci hakkında sizleri ücretsiz bilgilendirecektir: https://www.egetestcenter.com/online-basvuru/

Elekromanyetik Uyumluluk (EMC) ile ilgili ürün ve hizmetlerimiz

Ege Test Center
  • Elektromanyetik Uyumluluk (EMC) Testleri
  • CE işaretlemesi ve Diğer Uluslararası Ürün Sertifikasyonları
  • Ar&Ge Desteği ve Eğitim Hizmetleri
  • Danışmanlık Hizmetleri
  • EMC Test Odaları
  • EMC Test Cihazları
  • EMC Simülasyon Yazılımları

Ramazan Bayramınız Kutlu Olsun

Ege Test Center olarak Ramazan Bayramınızı kutlarız.

Ramazan Bayramınız Kutlu Olsun
Eid Mubarak
Have a Blessed Eid ul-Fitr

PPM Test Sentinel 3

PPM Test Sentinel 3, aşağıdakiler için dünyanın en gelişmiş fiber üzerinden RF (RF over fiber) test ve ölçüm sistemidir:

EMP testi ve EMC uygunluğu (EMP test and EMC conformance)

HIRF uçak uygunluğu (HIRF aircraft clearance)

Simüle edilmiş yıldırım testi (Simulated lightning testing)

Impulse, time domain ve NEMP testi

Düşük ve yüksek seviye swept frekans kuplaj ölçümleri

Sentinel 3, setup süresini azaltmak ve ölçüm kesinliğini en üst seviyeye çıkarmak için tasarlanmıştır.

Sentinel 3 hakkındaki videoyu izlemek için:

Sentinel 3 hakkındaki sorularınız veya siparişlerinizi online olarak PPM Test Türkiye yetkili temsilcisi Ege Test Center’a iletebilirsiniz: https://www.egetestcenter.com/online-basvuru/

Radyo Ekipmanları Direktifi (RED, 2014/53/EU)

Türkiye ve Avrupa Birliği üye ülkelerin aralarında bulunduğu birçok ülkede uygulanan CE işaretlemesi birçok ürün grubunu yakından ilgilendirmektedir. Özellikle elektrikli elektronik ürünlerin CE işaretlemesi için kullanılan direktifler, yönetmelikler ve bunlarla ilgili standartlar teknolojinin de bu alanda ilerlemesiyle daha yaygın kullanılmaya başlanmıştır. Elektrikli elektronik ürünlerden kablosuz haberleşme yapma özelliği olanlar için uygulanan CE işaretlemesi direktifi 2014/53/EU nolu Radyo Ekipmanları Direktifi (Radio Equipment Directive)’dir. 2014/53/EU nolu direktif 2016 yılında 1999/5/EC numaralı eski RTTE Direktifi’nin yerini almıştır.

RED (2014/53/EU) kapsamındaki elektrikli ya da elektronik cihazlara örnek vermemiz gerekirse: cep telefonları, dizüstü bilgisayarlar, Wi-Fi ya da BLE özellikli cihazlar, kablosuz veri transferi yapan cihazlar, sadece receiver özelliği olan cihazlar. Radyo Ekipmanları Direktifi ya da diğer bir deyişle Telsiz Ekipmanları Yönetmeliği’ne göre uygulanacak testler üç ana başlıkta toplanmaktadır:

  1. Safety (Güvenlik): Ürünün teknik özelliklerine uygun direktif ve harmonize standartlar belirlenerek safety testleri uygulanır ve raporlanır. IEC, ISO veya EN ile başlayan test standartlarının belirlenmesi sırasında teste tabi tutulacak ürünün teknik özellikleri ve kullanım alanı göz önünde bulundurulur. Elektriksel güvenlik, yazılım güvenliği, fonksiyonel güvenlik, risk analizi ve diğer güvenlik testleri gibi alt başlıklar uygulanmaktadır.
  2. EMC: Elektromanyetik Uyumluluk (EMU ya da EMC) testleri kablosuz haberleşme yapan radyo ekipmanları için önemli test başlıklarından birisidir. Test edilecek ürün tüm fonksiyonlarıyla çalışırken IEC, CISPR, ETSI veya EN test standartlarına göre ürün özellikleriyle ve kullanım alanıyla uygun EMC testleri uygulanır ve raporlanır.
  3. Radio: Radio ya da radyo spektrum testleri RED kapsamında uygulanan test başlıklarındandır. Test edilecek ürünün haberleşme frekansı baz alınarak RF spektrum testleri (frekans, güç gibi) uygulanır. Ürün birden fazla frekansta çalışabiliyorsa izin verilen frekans bandında olup olmadığı hem frekans olarak hem de güç seviyeleri olarak test edilir. Tx, Rx ve Tx&Rx çalışma modlarında çoğunluklu ETSI EN ile başlayan test standartlarına göre test edilir ve raporlanır.

Yukarıda sıralanan üç test başlığından (Safety, EMC ve Radio) başarıyla geçen kablosuz haberleşme yapan radyo ekipmanı RED (2014/53/EU) kapsamındaki teknik gereksinimleri yerine getirmiş olur. Ancak tüm CE işaretlemesi direktiflerinde olduğu gibi test raporları CE işaretlemesi için yeterli değildir. Ürüne ait Teknik Dosya (Technical File)’nın da hazırlanması gerekmektedir. Ürünü pazarlayacak kuruluş Teknik Dosya ile uyumlu şekilde hazırlayacağı ve imzalayacağı Declaration of Conformity (Uygunluk Beyanı) adı verilen bir belge ile ürünü piyasaya arz eder. Örnek Declaration of Conformity belgesi için bu linke tıklayabilirsiniz: https://www.apple.com/euro/compliance/pdf/A1534.pdf

RED direktifi kapsamında uygunsuz bulunan ürünler direktif gereği piyasadan toplatılabilir, ürünü pazarlayan üretici veya ithalatçıya gerekli cezaları verebilir, basın yoluyla duyurabilir. Telsiz Ekipmanları Yönetmeliği ile ilgili denetim yetkisi Türkiye’de Ticaret Bakanlığı koordinasyonunda Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK)’ndadır.

Radyo Ekipmanları Yönetmeliği ile ilgili test ve sertifikasyon ihtiyaçlarınız olması durumunda Ege Test Center ile iletişime geçebilirsiniz: https://www.egetestcenter.com/online-basvuru/

19 Mayıs’ın 100. yılını kutluyoruz

Bu yıl 100. yılını kutladığımız Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Kutlu Olsun. 

 

19 Mayıs’ın 100. yılını kutluyoruz.
 

Satış Mühendisi arıyoruz

Satış Mühendisi arıyoruz
 
Aranan şartlar:
Elektrik-Elektronik Mühendisi
Elektromanyetik Uyumluluk (EMC) test deneyimi (en az 1 yıl)
Satış deneyimi (en az 1 yıl)
İngilizce (Profesyonel seviyede)
İzmir’de ikamet eden
 
CV’nizi marketing@egetestcenter.com adresine göndererek başvurabilirsiniz.
 
Ege Test Center
 
#satışmühendisi #elektrikelektronikmühendisi #emc #emctesti #satış #ingilizce #izmir #işilanı #iş #egetestcenter

Anneler Gününüz Kutlu Olsun