Elektrikli ya da elektronik cihazlar, medikal cihazlar ve kablosuz haberleşme yapan sistemlerin Kuzey Amerika’daki sertifikasyonları, testleri ve onayları ile ilgili hizmetler sunuyoruz. Ürünlerini Amerika Birleşik Devletleri (ABD) ve Kanada’ya ihraç etmek isteyen üretici ve ihracatçıların ihtiyacı olan ürün test ve sertifikasyonlarını hem Türkiye’den hem de ABD ve Kanada’daki partner kuruluşlarla sağlıyoruz.

FCC
FCC işareti ABD’de geçerli bir işarettir.

ABD pazarı için yetkili kuruluş olan FCC’nin yayınladığı standartlara göre test ve sertifikasyon hizmetine ihtiyacınız olması durumunda bizimle iletişime geçebilirsiniz. CE işaretlemesine benzer şekilde ürün birtakım testlerden geçtikten sonra test raporu hazırlanır. Declaration of Conformity belgesinin de uygun bir şekilde hazırlanması ve gerekmesi durumunda FCC ID kaydının yapılması durumunda elektrikli, elektronik cihazlar ABD’de pazarlanabilir, satışa sunulabilir.

FCC’nin belirlediği regülasyonlara göre üretilmeyen ve piyasaya sürülen ürünlerle ilgili FCC’nin ağır yaptırımları söz konusudur. Uygunsuz ürünler için, piyasadan toplatma, para cezası, yargılama gibi ağır yaptırımlar uygulanabilmektedir.

Kuzey Amerika onaylarından bir diğeri de Kanada pazarı için olan işaretlemedir. ABD ile Kanada arasındaki ticari anlaşmalardan dolayı birtakım testler iki pazar için de ortaktır. Testler öncesinde ürünlerin hangi pazarlara yönelik olduğunun bilgisini bize bildirmenizi öneriyoruz. ABD ile birlikte Kanada için test ve onay hizmeti almanız toplam maliyetinizin daha düşük olmasını sağlayacaktır.